Uroczystość jubileuszu Pana Profesora Jana Ostrowskiego

28 kwietnia odbyła się w naszym Instytucie wyjątkowa uroczystość - siedemdziesięciolecie urodzin Pana Profesora Jana Ostrowskiego, połączone z wręczeniem dedykowanej Mu księgi pamiątkowej p.t. VELIS QUOD POSSIS, w której znalazły się teksty uczniów Profesora, Jego przyjaciół i współpracowników z Polski i z zagranicy.

Na uroczystości obecny był m.in. JM Rektor UJ prof. Wojciech Nowak, Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, Dziekani Wydziału Historycznego profesorowie Jan Święch i Stanisław Sroka, przedstawiciele krakowskich muzeów, Rodzina, przyjaciele, historycy sztuki z całej Polski.

Monumentalna księga Velis quod possis. Studia z historii sztuki ofiarowane Profesorowi Janowi Ostrowskiemu, pod redakcją A. Betleja, K. Brzeziny-Scheuerer, A. Dworzak, M. Fabiańskiego, P. Krasnego, M. Kurzeja i D. Nestorow, ukazała się nakładem Wydawnictwa Towarzystwa Naukowego "Societas Vistulana". To szczególne podziękowanie polskich historyków sztuki dla Pana Profesora, obejmuje aż 74 artykuły związane m.in. z architekturą, malarstwem, rzeźbą, muzealnictwem i rzemiosłem artystycznym

Relacje fotograficzne z uroczystości będą pojawiać się sukcesywnie na stronie Instytutu Historii Sztuki UJ.

Relacja z uroczystości na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Relacja z uroczystości na stronie wydawcy księgi TN "Societas Vistulana".

Data opublikowania: 30.04.2017
Osoba publikująca: Agata Dworzak